Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł
Wybierz język:

List skierowany do Yale School of Management

31.03.2022

\"\"

Szanowny Panie Profesorze Sonnenfeld,

 

W związku z umieszczeniem firmy Cersanit na Yale CELI List of Companies, zauważyliśmy, że nie dotarliście Państwo do pełnych informacji na temat działalności Cersanitu w Rosji. Dlatego w imieniu firmy pragnę podzielić się z Panem i Pana zespołem informacją o wstrzymaniu przez firmę wszystkich nowych inwestycji w Federacji Rosyjskiej.

W dniu 24 lutego 2022 r. Cersanit niezwłocznie poinformował swoje spółki zarejestrowane w Rosji o wstrzymaniu wszystkich nowych inwestycji (planowanych i już realizowanych). Łączna wartość tych inwestycji wynosi 83 mln EUR.

Iwanowo:

  • - Projekt rozbudowy mocy produkcyjnych płytek ceramicznych (nowa fabryka o mocy ~5 mln m2) - realizacja wstrzymana. Spółka była na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej z miastem Iwanowo i zakupu linii kolejowej. Całkowita kwota inwestycji ~250 mln PLN (55 mln EUR).

Syzrań:

  • - Projekt rozbudowy mocy produkcyjnych w zakresie ceramiki o dodatkowe 500 tys. sztuk ceramiki w istniejącym zakładzie - zakończenie inwestycji pierwotnie planowane było na 2022 rok. Całkowity koszt inwestycji 100 mln PLN (22 mln EUR), z czego do tej pory wydano 30 mln PLN (6,5 mln EUR).
  • - Projekt przebudowy produkcji wanien akrylowych (istniejący zakład) - pierwotnie planowano zakończenie w połowie 2022 r. Całkowity koszt inwestycji 27 mln PLN (6 mln EUR). Dotychczasowe wydatki: 8 mln PLN (1,7 mln EUR).

Przy okazji pragniemy dodać, że ze względu na bezpieczeństwo naszych pracowników w ukraińskim zakładzie produkcyjnym w Nowogradzie, firma zawiesiła tam działalność operacyjną i sprzedaż, jednocześnie kontynuując wypłacanie pracownikom pełnych wynagrodzeń (łączny miesięczny koszt w wys. prawie 1 mln USD). Zapewniliśmy również zakwaterowanie i pełne wsparcie finansowe naszym ukraińskim pracownikom i ich rodzinom, którzy zdecydowali się szukać schronienia w Polsce.

Ponadto bieżące okoliczności zmusiły nas do wstrzymania inwestycji w ukraińskim Nowogradzie (budowa nowej linii produkcyjnej płytki ceramicznej). Nakłady inwestycyjne dla tego projektu to ok. 80 mln PLN, byłby to największy projekt w Ukrainie od momentu powstania zakładu. Zakończenie było pierwotnie planowane na maj 2022.

 

 

Z poważaniem,
Mariusz Sośnierz
Prezes Zarządu Cersanit S.A.

Gdzie kupić nasze produkty