Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł
Wybierz język:

Format 40x120 w technologii gres z przeznaczeniem na ścianę

18.03.2021

\"Wielkoformatowe

Za sukcesem marek Cersanit i Opoczno od zawsze stoi innowacja i wyznaczanie trendów. To właśnie na łączeniu nowoczesnych technik produkcji z prokonsumenckimi rozwiązaniami, firmy budują swoją silną pozycję na rynku. Owocem tej nieustającej modernizacji jest nowoczesna technologia Continua+, która pozwoliła na realizację pomysłu producenta, by wykorzystać ją do stworzenia kolekcji gresów na ścianę. Rozwiązanie to, zastosowane jako pierwsze w Polsce przez marki Cersanit i Opoczno gwarantuje zwiększoną trwałość względem tradycyjnych płytek naściennych oraz szeroką gamę nowych możliwości aranżacyjnych.

Marka Cersanit i Opoczno, jako pierwszy producent płytek ceramicznych w Polsce wdrożyło format 40x120 z przeznaczeniem do wykończeń ścian w technologii gres. Wszystko dzięki jednej z najbardziej innowacyjnych technologii dostępnych obecnie w przemyśle ceramicznym, dodatkowo uważanej za rewolucyjną w kontekście produkcji płytek. Continua+ pozwala na produkcję gresów niemal w każdym rozmiarze. To innowacyjne rozwiązanie technologiczne zostało wprowadzona na linie produkcyjne przez marki Cersanit i Opoczno w 2018 roku, a rok później ukazały się debiutanckie kolekcje wielkoformatowe w technologii gres przeznaczone na ścianę.  Osiągnięcie tak trwałego produktu przy rozmiarach sięgających nawet do 120x240 cm oraz grubości wynoszącej od 6 do 12 mm możliwe jest dzięki zastosowaniu nowego sposobu prasowania granulatu. Dotąd wykorzystywane były formy, do których wsypywano granulat, a następnie go prasowano. W przypadku technologii Continua+ granulat zsypywany jest na szeroki pas, po czym zostaje on specjalnie walcowany. Tak przygotowany jest następnie cięty na odpowiedni, nadany w komputerze format. Metoda ta pozwala na większe możliwości dekorowania otrzymanych płytek zamkniętych w dużych formatach, a co za tym idzie do oferowania Klientom wzornictwa, różnorodnych faktur, wzorów i stylów na miarę potrzeb. Gresy charakteryzuje niezwykła wytrzymałość i odporność na ścieranie, dlatego były one dotąd wykorzystywane głównie do podłóg. Innowacyjna technologia Continua+ przenosi te niebywałe właściwości na płytki naścienne, dzięki czemu wnętrza będą mogły jeszcze dłużej zachować swój pierwotny stan.

\"Kolekcja

 

Niezliczone korzyści

Ogromną zaletą tego sposobu produkcji jest także to, że pomimo wydłużenia i poszerzenia linii produkcyjnej zużywa ona mniej energii niż jej tradycyjna wersja. Continua+ zmienia nie tylko sam proces wytwórczy. W widoczny sposób wpływa też na ofertę płytek. Dzięki wdrożeniu, marki Cersanit oraz Opoczno mogą proponować swoim klientom produkty w nowej jakości. Nowe standardy pojawiły się w kontekście designu płytek, czyli ich nietuzinkowych formatów i wzorów. Technologia cyfrowej dekoracji na sucho i mokro zwiększa możliwości w zakresie tak pożądanych ostatnio płytek wielkoformatowych gładkich, strukturalnych oraz polerowanych.

\"Kolekcja

 

Świat dużego formatu na ścianie

Zastosowanie tak dużego formatu w przypadku gresów naściennych gwarantuje szeroki wachlarz wartości użytkowych oraz walorów estetycznych. Większa powierzchnia, na którą nałożona może zostać grafika pozwala na umieszczenie na niej małych szczegółów, które zostałaby rozmyte w przypadku mniejszych płytek. Dlatego w kolekcjach tworzonych przy pomocy technologii Continua+ rysunki imitujące drewno, beton oraz kamienie szlachetne wyglądają tak realistycznie. Większy rozmiar gresów, które przeznaczone są na ścianę sprawia również, że podczas montażu wykorzystuje się mniej fug – daje nam to wrażenie jednolitej tafli i optycznie powiększa wnętrze. Ważną rolę gra tu ponadto stosunkowo mała grubość płytki. Dzięki temu łatwiejsza jest obróbka produktu, a transport oraz instalacja stają się znacznie wydajniejsze – co jest dobrą wiadomością szczególnie dla domowych majsterkowiczów. Przykłady takich projektów możemy znaleźć w różnorodnych kolekcjach gresów 40x120 cm od marki Cersanit. To propozycje nieograniczonych możliwości pozwalające na stworzenie odważnych i niestandardowych aranżacji wszystkim, którzy chcą przenieść najnowsze światowe trendy do swojego domu. Tworząc je, marka inspirowała się tętniącym życiem miasta oraz pięknem otaczającej nas przyrody. To połączenie zaowocowało kolekcjami, w której surowy beton idealnie współgra z naturalnością kamienia i błyszczącym pięknem rdzewiejącego metalu. Odkryj je już dziś - niech zaskoczy Cię świat różnorodnych faktur, wzorów i stylów zamkniętych w dużych formatach płytek. 

Dzięki przyszłościowemu podejściu marek Cersanit i Opoczno do tworzenia wyjątkowych produktów, wysokie parametry użytkowe gresów w końcu przeniesione zostały na nasze ściany. To nowoczesne, pełne kreatywności rozwiązanie na pewno będzie cieszyć oczy przez długie lata. 

Gdzie kupić nasze produkty